wishlist

Raktár lista

wishlist del
A lista sorrendje módosítható Drag & Drop -al!
HU | EN

HÍREK

MÉD 2014 - ÁTADTÁK A LEGJOBB KORTÁRS MAGYAR ÉPÍTÉSZETÉRT JÁRÓ DÍJAKAT

MÉD 2014 - ÁTADTÁK A LEGJOBB KORTÁRS MAGYAR ÉPÍTÉSZETÉRT JÁRÓ DÍJAKAT Irodabútor,Átadták,legjobb,kortárs,magyar,építészetért,járó,díjakat

Az idei döntõsök közül terv kategóriában a 2014-es Média Építészeti Díját Rátkai Anna diplomamunkája, az egri Zárkándy-bástya megújítását aprólékosan részletezõ alkotás kapta, míg a már megépült épületek közül a gyõztes Gereben Péter és Marián Balázs közös projektje, az almagyari Borterasz és Venyige Spa lett. 

  

Megvannak a gyõztesek - tizedik alkalommal rendezte meg az epiteszforum.hu online napilap Magyarország legfontosabb nyilvános építészeti díjátadó show-ját. A Média Építészeti Díját idén Európa egyik legszebb mozijában, az Uránia Nemzeti Filmszínházban adták át. A gálaest folyamán a nemzetközi szakmai zsûri által elõválogatott épületek és tervek közül kerültek ki a gyõztesek, melyeket a magyarországi vezetõ médiumok újságíróiból álló zsûri választott ki a szakma és a nagyközönség elõtt.

A legrangosabb magyar online építészeti napilap, az Építészfórum tíz évvel ezelõtt azzal a céllal hozta létre a Média Építészeti Díját, hogy a magyar építészek által megépített épületeket és terveket a nagyközönség is megismerhesse egy jó hangulatú gálaest során.

  

A tíz döntõbe jutott projektet idén is nemzetközi elõzsûri válogatta ki. Peter Bogner osztrák mûvészettörténész, Demir Mensur bosnyák építész és képzõmûvész és Arpad Zachi román építész 65 épületbõl és 59 tervbõl választott ki öt megvalósult épületet és öt tervet, amelyeket rövid prezentációkban mutattak be a jelöltek az Uránia Filmszínházban. Ezt követõen a tizenkét tagú magyar újságíró-zsûri és három szakmai bíráló véleményezte a munkákat.
 
A gála során elõször köszöntötték egy különdíjjal Rimanóczy Jenõ Ybl Miklós-díjas építészt, nem csupán építészeti munkáiért, hanem a szakma népszerûsítésért. Rimanóczy Jenõ írta ugyanis a magyar építészettel kapcsolatos Wikipédia-szócikkek jó részét, és a hozzájuk tartozó fotókat is õ készítette.

Az építészek prezentációit az utóbbi idõk talán legismertebb építészeti projektje, a 4-es metró zárta. A PALATIUM M4 Projekt Kft-ben dolgozó ötven építész és mérnök által épített állomások bemutatása és a zsûri nyilvános eszmecseréje után elõször a különdíjakat adták át. Az Austrotherm különdíját a már épülõben lévõ zselici Csillagpark, Erdélyi-Gáspár Judit, Erdélyi Róbert építészek és Barna Orsolya, Pucsek Viktor, Balázs Mátyás belsõépítészek nagyszabású terve kapta. Az Europa Design két különdíjat is kiosztott, az elsõt egy egyelõre még meg nem valósult terv kapta - 300.000 Ft pénzdíjjal: a tarcali kõfejtõbe Máté Tamás álmodott triálpályát. Az Europa Design másik különdíját - 100.000 Ft vásárlási utalvánnyal - a már megépült Borterasz és Venyige Spa kapta meg. A Mapei cég Gelesz András munkáját, a Bajcsy-Zsilinszky út és az Andrássy út sarkán álló Eiffel Palace-t jutalmazta különdíjjal. Az épület kategória közönségdíjasára a díjátadó napján az Indexen lehetett szavazni, a legtöbb voks pedig a pasaréti Vasas Sporttelep megújítására, Kendik Géza munkájára érkezett, amely a Canon különdíját is elnyerte. A terv kategória közönségdíjasáról a Média Építészeti Díját szervezõ portál, az epiteszforum.hu olvasói dönthettek, választásuk pedig Kõrösi Emese Edit különleges tervére, a görcsönyi mintafeldolgozó üzemre esett. A zsûri különdíját a Földes László - Sónicz Péter páros tervezte pilisi Hosszú ház kapta.


 

Az est zárásaként a 2014-es Média Építészeti Díját és mellé a 300.000 forintot terv kategóriában Rátkai Anna diplomamunkája, az egri Zárkándy-bástya újjáépítését megálmodó terv kapta a MEVA képviselõitõl. A 2014-es Média Építészeti Díját és a 300.000 forintot épület kategóriában pedig az almagyari borászatot jegyzõ Gereben Péter és Marián Balázs vehette át az Assa Abloy magyarországi képviselõitõl.

Galéria - Bejczi András fotói

Galéria - Kerekes Zoltán fotói

 

CIKK AJÁNLÓ


INDOTEK SZÉKHÁZ – FENNTARTHATÓ FEJLESZTÉSEK...

Indotek székház – fenntartható fejlesztések az irodapiacon indotek, irodahaz, irodabutor, belsoepiteszet, referencia,,vaci110, ingatlanberuhazas,,ingatlan, ergonomia, wellbeing
Az Indotek Group új székházának, a V110 irodaháznak teljes külső és...
2023-12-11

ESG TÖRVÉNY

ESG törvény europadesign,  esg, csr, iroda, irodaberendezes, egeszseg, fenntarthatosag, jomunkahely, well, welloffice, wellbeing, wellbeingoffice
2023. évi CVIII. törvény a fenntartható finanszírozás és az...
2024-01-17

MÁJUS 9. SALONE DEL MOBILE.MILANO BESZÁMOLÓ -...

Május 9. SALONE DEL MOBILE.MILANO beszámoló - innováció szenvedéllyel isaloni,europadesign, beszámolók, események, design, furniture
Az innováció szenvedélye: Salone del Mobile 2024 - A Design világának...
2024-04-25

EHHEZ AJÁNLJUK



Occo SC Wilkhahn
termék információ
termék raktárlista

Occo SC

termék raktárlista

Closed Table PC14 Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Closed Table PC14

termék raktárlista

Graph table Wilkhahn
termék információ
termék raktárlista

Graph table

termék raktárlista

Transit Actiu
termék információ
termék raktárlista

Transit

termék raktárlista
# Actiu Nincs

Dedalo Alea
termék információ
termék raktárlista

Dedalo

termék raktárlista
# Alea Nincs

Rizo chair Andreu World
termék információ
termék raktárlista

Rizo chair

termék raktárlista

Titano Alea
termék információ
termék raktárlista

Titano

termék raktárlista
# Alea Nincs

Q18 Polcrendszer Alea
termék információ
termék raktárlista

Q18 Polcrendszer

termék raktárlista
# Alea Nincs

REFERENCIÁK

METALOBOX

Metalobox

AB INBEV

AB Inbev

IMEX...

IMEX Filtertechnika phase 2

MEDIMPEX ZRT.

Medimpex Zrt.

AV SPRING KFT.

Av Spring Kft.

ERNST & YOUNG

Ernst & Young

ALLEE CENTER...

ALLEE Center food court

BLOCHAMPS

Blochamps

TUNGSRAM

Tungsram

DUNA PALOTA -...

Duna Palota - Nad'or Bisztró

A WELL 11 FEJEZETE

The WELL Air concept aims to ensure high levels of indoor air quality across a building’s lifetime through diverse strategies that include source elimination or reduction, active and passive building design and operation strategies and human behavior interventions.

A WELL Air koncepciójának célja a magas minőségű beltéri levegő biztosítása az épület teljes élettartama alatt különböző stratégiák felhasználásával melyek magukban foglalják a káros anyagok levegőbe jutásának megszüntetését vagy csökkentését, az aktív és passzív épülettervezést és üzemeltetést, valamint az emberi tevékenységek által történő beavatkozások optimalizálását.

The WELL Water concept covers aspects of the quality, distribution and control of liquid water in a building. It includes features that address the availability and contaminant thresholds of drinking water, as well as features targeting the management of water to avoid damage to building materials and environmental conditions.

A WELL Water koncepciója az épületen belüli vízellátás minőségét, elosztását és ellenőrzését fedi le. Foglalkozik az ivóvíz rendelkezésre állásával illetve szennyezettségével csakúgy, mint a vízgazdálkodással kapcsolatos kérdésekkel, így kihatással van az építőanyagok minőségére illetve a környezeti körülményekre is.

The WELL Nourishment concept requires the availability of fruits and vegetables and nutritional transparency and encourages the creation of food environments where the healthiest choice is the easiest choice.

A WELL Nourishment koncepciója az épületet használók számára a friss zöldségek és gyümölcsök elérhetőségét és az épületen belül kínált táplálékoknak az átláthatóságát tűzi ki célul. Olyan környezet kialakítását támogatja, ahol az egészséges választás a legegyszerűbb választás.

The WELL Light concept promotes exposure to light and aims to create lighting environments that are optimal for visual, mental and biological health.

A WELL Light koncepció a természetes fény jelenlétét támogatja, a látási, mentális és biológiai egészség számára optimális világítási feltételek meglétére törekszik.

The WELL Movement concept promotes movement, physical activity and active living and discourages sedentary behaviors through environmental design strategies, programs and policies.

A WELL Movement koncepciója elősegíti a mozgást, a fizikai aktivitást, az aktív életet és elriaszt az ülő életmódtól a környezet megfelelő tervezésével, a különböző programokkal és irányelvek bevezetésével.

A WELL Thermal Comfort koncepció célja a produktivitás elősegítése és az ideális hőkomfort kialakítása az épület minden használója számára továbbfejlesztett hűtő-, fűtő rendszerek betervezésével, működtetésével és a rendszer személyre szabhatóságával.

A termikus kényelmet úgy definiálhatjuk, mint „az az állapot, amely kifejezi a termikus környezettel való elégedettséget és azt szubjektív értékelés alapján minősíti”. Szervezetünkben az állandó hőmérsékleti kényelmet a homeosztázis egyik területe a hőszabályozás biztosítja, mellyel egy élőlény bizonyos határok között fenntartja a testhőmérsékletét a környezeti hőmérséklet változása ellenére. Kiegyensúlyozza a hőnyereséget és a hőveszteséget annak érdekében, hogy a test belső hőmérséklete az optimális tartományban, 36-38 ° C (97-100 ° F) maradjon, ezt a hipotalamusz szabályozza.

The WELL Sound concept aims to bolster occupant health and well-being through the identification and mitigation of acoustical comfort parameters that shape occupant experiences in the built environment.

A WELL Sound koncepciójának célja az épületet használók egészségének és jólétének erősítése az akusztikai paraméterek javításával, hogy az épített környezetben tartózkodók is megtapasztalják az akusztikai kényelem előnyeit.

The WELL Materials concept aims to reduce human exposure to hazardous building material ingredients through the restriction or elimination of compounds or products known to be toxic and the promotion of safer replacements. Compounds known to be hazardous to the health of occupational workers and/or known to bioaccumulate or aggregate in the environment are also restricted and in some instances not permitted.

A WELL Materials koncepciója az emberek egészségét védi, az építőanyagokban fellelhető károsanyagok csökkentésével vagy teljes kiküszöbölésével és a megfelelő helyettesítő anyagok népszerűsítésével. Az egészségre veszélyes vegyületek felhasználását szintén szabályozza a WELL.

The WELL Mind concept promotes mental health through policy, program and design strategies that seek to address the diverse factors that influence cognitive and emotional well-being.

A WELL Mind koncepciója a mentális egészség elérését olyan rendelkezésekkel, programokkal és design stratégiákkal támogatja, melyeknek célja a kognitív és érzelmi jóllét kialakulásához való hozzájárulás.

The WELL Community concept aims to support access to essential healthcare, workplace health promotion and accommodations for new parents while establishing an inclusive, integrated community through social equity, civic engagement and accessible design.

A WELL Community koncepció célja, hogy támogassa az alapvető egészségügyi ellátáshoz való hozzáférést, a munkahelyi egészségfejlesztést és a szülők munkába való visszatérését, miközben befogadó, integrált közösséget hoz létre a társadalmi igazságosság, a polgári részvétel és a hozzáférhető formatervezés révén.

Innovation features pave the way for projects to develop unique strategies for creating healthy environments.

A WELL Innováció fejezete a projektek útját segíti, hogy egyedi és innovatív stratégiák kidolgozásával megteremtsék az egészséges környezetet.


olvass tovább...